• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ikbalkoleji?ref=ts&fref=ts
Öğrenci-Veli Bilgi Platformu

Anasayfa

Okulumuz bünyesinde yürütülen ‘ Her Sınıfın Bir YETİM Kardeşi Var’ kampanyamız bu senede rağbet görmeye devam ediyor. Öğrencilerimizin kampanyaya olan yoğun ilgileri bizleri oldukça mutlu etmektedir. Ayın en yardımsever sınıfı 8/ A sınıfı olurken, iyilikte yarışan sınıflarımızın arasındaki tatlı rekabette 5.sınıf öğrencilerimizin göstermiş olduğu çaba herkesi duygulandırdı.
Tuzla Marina'da‪, 120 farklı yayınevinin ve tanınmış yazarların-şairlerin katılacağı 2.Tuzla Kitap Fuarındayız.
Okul müdürümüz Kamil Koç ve öğretmenlerimizden Yasemin Vardar öğrencilerimiz ile birlikte yazar Cüneyd Suavi’yi ziyaret etmiştir. Cüneyd Suavi kendilerini evinde ağırlamış ve engin tecrübelerini öğrencilerimizle paylaşmıştır. Öğrencilerimize kitaplarından hediyeler sunan Cüneyd Süavi,ziyaretimizden oldukça memnun kaldığını belirtmiştir.
Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi’nin bir ucunda, Tünel meydanından Galipdede Caddesi’nden aşağıya doğru inmeden hemen solda tarihi Cümle kapısıyla Galata Mevlevihanesi Müzesi sizi karşılar. Osmanlı döneminde Galata veya Kulekapısı Mevlevihanesi, Galipdede Tekkesi adlarıyla anılmış olan Mevlevihane, 1481 yılında kurulmuş olan “Galatasaray Enderun Mektebi” ile birlikte Beyoğlu’ndaki en önemli Osmanlı eserlerindendir.
Okulumuz 10-A ve 10-B sınıfı öğrencileri, Coğrafya öğretmenimiz Hasan Çoban ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Saliha YAVUZ eşliğinde aralık ayında Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’ni ziyaret etmiş ve burada eğitimlere katılmışlardır.
5. Sınıf matematik dersi etkinlikleri kapsamında öğrencilerimizle kesirler konusuna başlamadan önce farklı bir etkinlik yaptık. Bu sayede öğrencilerimizin kesirlere karşı ön yarısını kırmış olduk.
Planetaryum ve gözlem evinde dünyamıza ulaşan ışıkları gözlemleyerek uzay hakkında bilgi edinmeyi amaçladık.
Fen ve Matematik kavramlarını deney ve gözlemler ile öğrendik.
Anıt Ağaçların önemini, tarihsel değerlerini öğrencilerimize aktarmak amacıyla başlattığımız Anıt Ağaçları projemizin ilk gezisini büyük bir heyecan ve coşkuyla gerçekleştirdik.
Ekmek israfı dünyada ve ülkemizde gün geçtikçe artan bir problemdir. Pek çok insanın açlıkla mücadele ettiği günümüzde bu problem hepimizi derinden etkilemektedir.
Yıl boyunca belirli aralıklarla yaptığımız hizmet içi seminer çalışmalarından biri ekim ayında ölçme değerlendirme üzerine oldu.
endik İkbal Koleji olarak geleneksel hale getirdiğimiz Bilecik-Söğüt gezimizi 21 Ekim Cumartesi günü 9.sınıf öğrencilerimizle gerçekleştirdik.
Okulumuzdaki son senemiz ve başarılı olmamız gereken bir sınavımız var… 8.sınıf öğrencilerimiz yoğun geçen sınav maratonunda küçük bir mola vererek, sınıf öğretmenleri Hülya Acet ve Şule Karadeniz eşliğinde Tuzla Medcezir Kafe’ye kahvaltıya gitmiştir.
Aşiyan.Kelime anlamı kuş yuvası. Semtine ismini veren muazzam bir doğa harikası.
Üniversite sınavına hazırlandığımız bu dönemde hem manevi duygularımızı pekiştirmek hem de yoğun çalışma temposundan uzaklaşmak adına çok yerinde bir ziyaret gerçekleştirdik.
HER KİTAP BİR NEFESTİR Sancaktepe Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliğiyle düzenlenen “6. Sancaktepe Kitap Fuarı”nı, 9. sınıf öğrencilerimizle ziyaret ettik.
Öğrencilerin sağlık, bereket, dostluk, affetmek, saygı, paylaşmak ve şükretmek gibi kavramları dört duvarın dışında doğada anlayabilmesi açısından önemli olan Dünya okul dışı ders etkinliğimizi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz.
Okulumuzda 5, 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin adaylığını koyduğu Okul Öğrenci Seçimlerinde Başkan 8-B Sınıfından Ahmet Efe KURTKAPAN ve Başkan Yardımcısı 5-A Sınıfından Erva Zehra ETİRLİ seçilmiştir. Öğrencilerimize başarılar diliyoruz.
Özel Pendik İkbal Koleji 10. sınıf öğrencileriyle tarih dersi kapsamında, 2017 Ekim ayında, “Panorama 1453 Tarih Müzesi” ve “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıtı”nı ziyaret ettik. Gezimize, dünya tarihinin seyrini ve siyasî dengeleri değiştiren İstanbul’un fethinin özel ve muhteşem bir teknikle tasvir edildiği, “Panorama 1453 Tarih Müzesi”ni ziyaretle başladık.
 1 

MEZUNLAR KAHVALTISI


 

İNGİLİZCE EĞİTİMİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 17° 12°