• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ikbalkoleji?ref=ts&fref=ts
Öğrenci-Veli Bilgi Platformu

Anasayfa

3’üncü ayın 14’ü “DÜNYA Pİ GÜNÜ” okulumuzda büyük bir coşkuyla kutlandı. 14 Mart Çarşamba günü Matematik Öğretmenlerimiz Hülya Acet ve Deniz Aydoğdu tarafından hazırlanan etkinlikler öğrencilerimizin eğlenceli bir o kadarda bilgi dolu bir gün geçirmelerini sağladı.
Okumuzda Değerler Eğitimi çalışmaları kapsamında matematik öğretmenlerimizden Hülya Acet önderliğinde öğrencilerimiz bu yıl da İHH’nın düzenlediği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasına destek olmaya devam ediyor.
Tahnit sanatını en ince ayrıntısıyla görebildiğimiz,Türkiye'de ilk ve tek olan Doğa Bilim Müzesini , 5A ve 5B sınıfı öğrencilerimizle gezdik,gördük,inceledik.
Okulumuz yabancı dil öğretmenleri olarak, bu yıl da 21 Şubat Dünya Anadil gününü kapsayan hafta içerisinde öğrencilerimize dilimiz Türkçemizi yabancı kelimelerin istilasından korumak için üzerimize düşen sorumluluklar, Türk Dil Kurumu, Türk Dil Kurultayı ve kültürel zenginliğimizin bir parçası olarak barındırdığımız diller konulu bir sunum gerçekleştirdik. Sunumda 2017 Türk dili yılı etkinliklerinin yer aldığı resmi program videosunu da izledik.
Geleneksel ortaokul 6. ve 7. sınıf Mangala Turnuvası bu sene de oldukça çekişmeli geçti.
Okulumuz 3-A Sınıfı öğrencisi İbrahim Efe KILIÇ 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının 1. döneminde Okulistik sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye 1. olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
Yaşam ve nefes koçu Tuğba Akçam okulumuz öğretmenlerine nefes terapi eğitimi vermiştir. Nefesin insan sağlığı üzerindeki potansiyel etkisini,nefes egzersizleriyle birleştirerek bu konudaki farkındalığımızı arttırmıştır.
Okulumuzun balıkçılık kulübü öğrencileri, yıllarını balıkçılığa vermiş olan Erkan Eşol’un engin bilgi ve tecrübeleriyle bilgilenmiştir. Balıkçılıkta kullanılan malzemeleri,balık çeşitleri,balık tutma ve en önemlisi balık tutmanın insan üzerindeki sayısız faydaları(sağlıklı bir beden,denge,koordinasyon,sabır,balık kültürü)hakkında yapmış olduğu seminer öğrencilerimizin bu alanda bilgi birikimini arttırmıştır.
Okulumuzda 9. sınıflarımızla yaptığımız laboratuvar derslerinde, hücre kavramı öğrencilerimize anlatıldı. Öğrencilerimiz kendi kendilerine tek hücreli canlılar yetiştirdi. Ayrıca öğrencilerimize çok hücreli dil epitel hücreleri, soğan zarı hücresi ve ışık mikroskobunun detaylı anlatımı yapıldı.
Pendik İkbal Anadolu Lisesinde Biyoloji dersleri, hem görerek hem de eğlenerek öğreniliyor. Biyoloji Öğretmeni İpek Dirican, sık sık yaptığı laboratuvar çalışmalarıyla sınıfta öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesini sağlıyor.
Aralık ayında son sınıf fen öğrencilerimizle İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi )’yü ziyaret ettik. Üniversitenin Geomatik Mühendisliği bölümünden Doç. Dr. Filiz BEKTAŞ, bizleri kapıda güler yüzle karşıladı.
Özel Pendik İkbal Koleji 5. sınıf öğrencileri güzel bir aktiviteye imza attılar. "Neden yazıyoruz" konusu üzerinde fikirlerini birbirleriyle eğitmen rehberliğinde paylaştılar.Ardından giriş paragrafı verilen hikayenin gelişme ve sonuç bölümünü oluşturarak bir hikaye yazmış oldular.Hikayelerini resimler ile canlandıran öğrencilerimizin ne kadar üretken ve hayal güçlerinin zengin olduğunu görmek bizleri mutlu etti. Haydi bakalım genç yazarlar, yeni hikayeler sizleri bekliyor.
Aralık ayında kimya dersi kapsamında “Beykoz Cam Ocağı”na gezi düzenledik. Gezimiz Kimya Öğretmeni Gülşah Sap ve Matematik Öğretmeni Muhammed Keskin eşliğinde, 9. Sınıf öğrencilerimiz için düzenlendi.
Okulumuz bünyesinde yürütülen ‘ Her Sınıfın Bir YETİM Kardeşi Var’ kampanyamız bu senede rağbet görmeye devam ediyor. Öğrencilerimizin kampanyaya olan yoğun ilgileri bizleri oldukça mutlu etmektedir. Ayın en yardımsever sınıfı 8/ A sınıfı olurken, iyilikte yarışan sınıflarımızın arasındaki tatlı rekabette 5.sınıf öğrencilerimizin göstermiş olduğu çaba herkesi duygulandırdı.
Tuzla Marina'da‪, 120 farklı yayınevinin ve tanınmış yazarların-şairlerin katılacağı 2.Tuzla Kitap Fuarındayız.
Okul müdürümüz Kamil Koç ve öğretmenlerimizden Yasemin Vardar öğrencilerimiz ile birlikte yazar Cüneyd Suavi’yi ziyaret etmiştir.
Galata Mevlevihanesini 10.sınıf öğrencilerimizle ziyaret ettik.
Okulumuz 10-A ve 10-B sınıfı öğrencileri, Coğrafya öğretmenimiz Hasan Çoban ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Saliha YAVUZ eşliğinde aralık ayında Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’ni ziyaret etmiş ve burada eğitimlere katılmışlardır.
5. Sınıf matematik dersi etkinlikleri kapsamında öğrencilerimizle kesirler konusuna başlamadan önce farklı bir etkinlik yaptık. Bu sayede öğrencilerimizin kesirlere karşı ön yarısını kırmış olduk.
Planetaryum ve gözlem evinde dünyamıza ulaşan ışıkları gözlemleyerek uzay hakkında bilgi edinmeyi amaçladık.
 1 

MEZUNLAR KAHVALTISI


 

İNGİLİZCE EĞİTİMİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 4°