• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ikbalkoleji?ref=ts&fref=ts
Öğrenci-Veli Bilgi Platformu

Anasayfa

Mübarek Ramazan ayı duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği; bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği kuvvetlendiği günlerdir.Bu mübarek günlerin hayrına ortak olan, okulda verdiğimiz iftarımızda maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen, İFTAR PROGRAMIMIZDA gönüllü hizmet eden öğrencilerimize teşekkürü borç biliriz.
İkbal Koleji ailesi olarak bu sene de ramazan ayında ihtiyaç sahiplerini unutmadık. Öğrencilerimizin istek ve gayret ile oluşturduğu ramazan kumanyalarını yardıma muhtaç ailelere ulaştırmanın sevincini yaşıyoruz. Destek olan, emek harcayan tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.
Sayın Velimiz, Yıllardan beri yapmaya çalıştığımız hayır faaliyetlerimize bir yenisini eklemek için yola çıktık.İkbal Koleji öğrencileri olarak okulumuz bahçesinde geniş katılımlı bir iftar yemeği düzenlemeye karar verdik. 30 Mayıs Çarşamba günü şehit ve gazi aileleri, darülacezeden yaşlılarımız, emniyet mensupları ve mahalle sakinlerinin katılacağı iftar programımız için; öncesinde destek sonrasında katılımlarınızı beklemekteyiz. Her zaman bizlerin yanında olan ailelerimize sevgi ve hürmetle ricamızdır.
7 Haziran Perşembe günü "Mezunlar İftar Yemeğimiz" vardır. Tüm mezun öğrencilerimizi ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi iftar yemeğimize bekliyoruz. Katılım yapacak mezunlarımız ikbal.koleji@hotmail.com adresine email atması gerekmektedir.
Pendik İlkokullar arası mangala turnuvasında erkekler kategorisinde 4. Sınıf Öğrencimiz İbrahim ÖZEN Pendik 1. olmuştur. Pendik İlkokullar arası mangala turnuvasında kızlar kategorisinde 3. Sınıf Öğrencimiz Ayşe Sekine ÖZSOY Pendik 3. olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.
5. sınıf öğrencilerimizin matematik oyunlarının yer aldığı sergimizbu sene de oldukça renkliydi. Birçok ilginç ve eğlenceli matematik oyunlarının yanında oyunları kazananlar için sürpriz hediyelerde sergimize renk kattı. Öğrencilerimiz büyük emek harcayarak hazırladıkları oyunlarını ilkokuldaki öğrencilerimize oynatarak, küçük kardeşlerinin de eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamış oldular.
Ortaokul matematik zümresi öğretmenlerimiz tarafından; öğrencilerimizin matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak amacıyla Dünya Pi Günü etkinlikleri kapsamında her sınıf seviyesinden matematikte en başarılı olan öğrenciler belirlendi. Okulumuzda aylık olarak yapılan deneme sınavlarında en fazla matematik neti yapan öğrencilerimiz Matematiğin Piri seçilerek, matematik dersindeki başarıları özel olarak tasarlanan başarı madalyası ile taçlandırılmıştır.
Özel Pendik İkbal Koleji 11.sınıf öğrencileriyle tarih dersi kapsamında, 29 Mart 2018 tarihinde, Kazım Karabekir Müzesi’niziyaret ettik.
Gençlerimizin enerjisine ortak olmak ve onlarla daha yakından iletişim kurmak için Pendik Belediyesi tarafından devam ettirilen "Gençler Soruyor" adlı etkinlik ile Pendik Belediye Başkanımız Dr. Kenan Şahin okulumuzdaydı.
3’üncü ayın 14’ü “DÜNYA Pİ GÜNÜ” okulumuzda büyük bir coşkuyla kutlandı. 14 Mart Çarşamba günü Matematik Öğretmenlerimiz Hülya Acet ve Deniz Aydoğdu tarafından hazırlanan etkinlikler öğrencilerimizin eğlenceli bir o kadarda bilgi dolu bir gün geçirmelerini sağladı.
Okumuzda Değerler Eğitimi çalışmaları kapsamında matematik öğretmenlerimizden Hülya Acet önderliğinde öğrencilerimiz bu yıl da İHH’nın düzenlediği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasına destek olmaya devam ediyor.
Tahnit sanatını en ince ayrıntısıyla görebildiğimiz,Türkiye'de ilk ve tek olan Doğa Bilim Müzesini , 5A ve 5B sınıfı öğrencilerimizle gezdik,gördük,inceledik.
Okulumuz yabancı dil öğretmenleri olarak, bu yıl da 21 Şubat Dünya Anadil gününü kapsayan hafta içerisinde öğrencilerimize dilimiz Türkçemizi yabancı kelimelerin istilasından korumak için üzerimize düşen sorumluluklar, Türk Dil Kurumu, Türk Dil Kurultayı ve kültürel zenginliğimizin bir parçası olarak barındırdığımız diller konulu bir sunum gerçekleştirdik. Sunumda 2017 Türk dili yılı etkinliklerinin yer aldığı resmi program videosunu da izledik.
Geleneksel ortaokul 6. ve 7. sınıf Mangala Turnuvası bu sene de oldukça çekişmeli geçti.
Okulumuz 3-A Sınıfı öğrencisi İbrahim Efe KILIÇ 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının 1. döneminde Okulistik sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye 1. olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 1 

MEZUNLAR KAHVALTISI


 

İNGİLİZCE EĞİTİMİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 8°