• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ikbalkoleji?ref=ts&fref=ts
Öğrenci-Veli Bilgi Platformu

Anasayfa

İkbal Koleji olarak Uçurtma Şenliğimiz büyük bir coşku içerisinde gerçekleşmiştirç
Peygamberimizin, Mekke'den Medîne'ye hicretinin başlangıç kabul edildiği seneye “Hicrî Yıl” denir. Burada, ayın hareketi esas tutulduğu için, “Hicrî-Kamerî Sene” veya “Sene-i Kameriyye” de denir. Hicri takvim, Miladi takvim gibi 12 ay esasına dayanır. Hicri takvimin başlangıcı Muharrem ayı, sonu ise Zilhicce ayıdır. Hicri takvimde geçen ay isimler şöyledir; Muharrem, Safer, Rebîul-evvel, Rebiülahir, Cemazilevvel, Cemazilahir, Receb, Şaban, Ramazân, Şevval, Zilkade, Zilhicce. Bizler de Özel Pendik İkbal Koleji olarak bu mübarek günü tüm okulumuzda kutladık. Yeni hicri yılımızın hepimize sağlık,mutluluk,huzur getirmesini diledik.
“Özel Pendik İkbal Koleji, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Ağustos Ayı Hizmet İçi Eğitim Programı”nı bu yıl şehir dışında gerçekleştirdi. “Darıca Basın İlan Kurumu Tatil Köyü”nde gerçekleştirilen program 28-29 Ağustos 2017 tarihlerinde yapıldı. İlk gün dört, ikinci gün üç tane olmak üzere toplamda yedi oturum şeklinde gerçekleştirilen seminer programında, eğitim-öğretimle ilgili birçok konu ele alındı.......
Bu sene Ramazan ayında da iyilikte yarışmaya devam ettik. İkbal koleji olarak öğrencilerimizin kendi elleriyle hazırladığı ramazan kumanyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Kumanyaların hazırlanmasında ve dağıtılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Allah herkesin niyetini kabul etsin.
Okulumuz 3. ve 4.sınıf öğrencileri arasında ortaokul öğrencilerimiz ve matematik öğretmenlerimiz Hülya Acet ve Esma Kurt önderliğinde mangala turnuvası düzenlenmiştir. Yapılan kura çekimlerine göre oynanan oyunlarda madalyalar sahiplerini buldu. Mangala Turnuvasına katılarak emek harcayan, centilmence yarışıp turnuvayı renklendiren tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.
Okulumuz 2.sınıf öğrencileri arasında ortaokul öğrencilerimiz ve matematik öğretmenimiz Hülya Acet önderliğinde mangala turnuvası düzenlenmiştir. Minik yüreklerin heyecan dolu turnuvasında yarışarak emek harcayan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.
Geleneksel Bahar Şenliği programımız büyük bir coşku içerisinde gerçekleşmiştir.
İlköğretim yıl sonu programlarımız yapılmıştır. Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, yeni öğretim hayatlarında başarılar dileriz.
12.Sınıf öğrencilerimiz mezun olmuştur.Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, yeni öğretim hayatlarında başarılar dileriz.
12.05.2017 tarihinde Pendik Marina'da 8. Sınıf öğrencilerimizin mezuniyetlerini kutlamak amacı ile akşam yemeği düzenlenmiştir. Yemek öncesinde öğrencilerimiz mezuniyet fotoğrafı çektirmişlerdir. Yemeğe 8 sınıf öğrencilerimizin yanı sıra sınıf öğretmenlerimiz, ortaokul branş öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz toplam 35 kişi katılmıştır. Yemekte öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte sohbet etmiş ve sıcak bir ortam oluşmuştur. Mezun olan tüm öğrencilerimizi tebrik eder bir ömür boyu başarılar dileriz.
Öğrencilerimiz beden eğitimi öğretmenlerinin eşliğinde Heybeliada bisiklet turuna katıldılar.
Yabancı dil ağırlıklı 5. Sınıf öğrencilerimiz ile etkinliklerimiz Spoken cafede devam ediyor. İngilizce tabu oyunu ile kelime haznesi ve konuşma yeteneğini geliştirmek amaçlı gerçekleştirilen etkinlikte çocuklarımız oldukça eğlenceli ve başarılı sonuçlar elde etti.Kendilerini ifade etmede özgüven kazanmaları için etkili olan oyunumuz çocuklar tarafından sevilerek oynandı.
Okulumuz; Pendik Belediyesinin düzenlemiş olduğu 2. Bilim Kültür Sanat Şenliği' ne katılmıştır. Okulumuzun paten grubu,Pendik bilim şenliğinde aktiviteleriyle etkinliğe renk katmıştır.Mölkky kulübümüz bir outdoor ve strateji oyunu olan Möllky sporunu Pendik gençliğine turnuva eşliğinde tanıtımda bulunmuştur. Artık okulumuzun bir orman okulu var bazı dersler ve etkinlikler doğayla iç içe gerçekleşmektedir öğrencilerimiz bu tecrübelerini Pendik bilim şenliğinde farklı öğrenci ve velilere aktarmışlardır. Ebru sanatı öğrencilere anlatılmış ve bu sanatı uygulamaları sağlamıştır. Çölyak,su, spoken cafemiz ve orman okulumuz ile ilgili öğrenciler bilgilendirilmiştir. Akıl oyunları öğrencilere tanıtılarak oynamaları sağlanmıştır.
25.04.2017 Salı günü saat 14:00 'de yola çıktık.Kuzuluk İhlas Tesislerinde önceden rezerve olmuş odalarımıza akşam saat 15:00 de yerleştik.Doğal güzellikleri bol havası temiz olan tesisimizde rüya gibi bir 5 günü öğrencilerimizle geçirmekten çok mutluluk duyduk.Akşamların hafif meltem esintisinde yürüyüşümüzü yaptık bir çok sportif oyunlar ve aktivitelere katıldık.
​Ömer adlı tiyatro oyununda görev alan öğrencilerimize motivasyon amalı İkbal Koleji Orman Okulumuzda, Müdür yardımcımız Nevin GÜNGÖR ve İngilizce öğretmeni Zülküf Demirel eşliğinde kahvaltı+ doğa gezisi düzenlenmiştir. Ayrıca Müdür yardımcımız Nevin GÜNGÖR, öğrencilerimize doğada ki ağaç, toprak yapısı,yaprak ve kozalakları hakkında bilgi vermiştir.
Okulumuz öğrencileri tarafından yardıma ihtiyacı olan ailelerimiz için kıyafet ve para yardımı toplanmıştır. Toplanan yardımlarımız ihtiyacı olan ailelere öğrencilerimiz tarafından teslim edilmiştir. Ayrıca bir kız öğrencimize tekerlekli sandalye alınmıştır. Yardım kampanyamıza katkıda bulunan öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. İkbal koleji
Okul Müdürümüz Kamil KOÇ tarafından Pendik İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği ziyaret edilmiştir.
23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı okulumuz öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile kutlanmıştır. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.
Ortaokul İngilzce Zümresi etkinlikleri Spoken Cafe'de devam ediyor. Her hafta farklı konuları canlandıracak olan öğrencilerimizin bu haftaki konusu "at the restaurant" idi. Spoken Cafe'de yapılan act out etkinliği ile öğencilerin konuşma pratiğini geliştirmek amaçlandı. Öğrencilerin keyif aldığı etkinlik verimli bir şekilde tamamlandı.
Açılışını yapmış olduğumuz spoken cafe'de ikbal anadolu lisesi öğrencileri bir yandan çaylarını yudumlarken bir yandanda yabancı hocalarımızla ingilizce konuşma pratiği yapıyor. hem eğleniyoruz hem öğreniyoruz.
 1 

MEZUNLAR KAHVALTISI


 

İNGİLİZCE EĞİTİMİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 22° 14°